Szukaj
  • Cichosz

"Po zdrowie w Cichostowie" początek!

Rozpoczynamy realizację projektu "Po zdrowie w Cichostowie" finansowanego z

Fundacja BGK. Członkowie stowarzyszenia zachowując środki bezpieczeństwa i dystans społeczny wybrali oraz wytyczyli miejsce groty solnej. Na chwilę obecną jest na małym placu SKR tak trochę zielono-buro....ale kiedy ten plac się zazieleni, zostanie ogrodzony drewnianym płotkiem, ustawimy na nim ławki, posadzimy roślinki oraz delikatnie go doświetlimy lampą solarną.....stanowił będzie fajne miejsce do miłego spędzenia czasu!

Uwaga!.....ten po prawej stronie zdjęcia (z miarą w ręku) to prezes....mierzy dystans między uczestnikami spotkania..... by było bezpiecznie


Udostępniajcie! Każdy projekt to zaufanie grantodawcy dla stowarzyszenia......każde udostępnienie postu to reklama dla grantodawcy i mocny argument od stowarzyszenia, że warto było nam przeznaczyć te środki!


Nasza grota solna będzie drewnianym pomieszczeniem wyposażonym w obecnie popularne urządzenie które wytworzy naturalny leczniczy mikroklimat i pozwoli na dokonywanie inhalacji solankowych, które są źródłem wielu niezbędnych dla zdrowia człowieka mikroelementów. Inhalacje aerozolem z solanki umożliwiają odzyskanie równowagi organizmu i skuteczną walkę z licznymi chorobami. W takim pomieszczeniu panuje mikroklimat zbliżony do tego, jaki jest nad morzem. Powietrze jest czyste i wysoko zjonizowane, co korzystnie wpływa na układ oddechowy i funkcjonowanie organizmu. Przebywanie w grocie solnej daje podobne efekty co kąpiel w soli leczniczej czy inhalacja roztworem soli morskiej. Ma to korzystny wpływ na układ oddechowy, układ nerwowy i układ krążenia. Pobyt w grocie solnej obniża ciśnienie, relaksuje i łagodzi dolegliwości ze strony układu oddechowego. Wzmacnia też układ odpornościowy. Nie możemy doczekać się końca projektu, choć przed członkami stowarzyszenia wiele pracy!


Podczas otwarcia groty solnej odbędzie się piknik zdrowotny, podczas którego mieszkańcy wsi będą mogli skorzystać z bezpłatnej wizyty u laryngologa.


Stowarzyszenie Cichosz działa jako organizacja społeczna i utrzymuje się ze składek jej członków. Nie otrzymujemy wynagrodzenia za realizowane wydarzenia, projekty czy inicjatywy. Możecie wesprzeć nasze działania wpłacając cegiełkę na cele statutowe: nr. konta 36 1600 1462 1870 5113 5000 0001 tytuł "działania statutowe" www.stowarzyszeniecichosz.org

116 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie