Szukaj
  • Cichosz

Paweł Wertejuk. Wielki wizjoner z Milanowa.

Szanowni Państwo,

miło nam poinformować, iż dużymi krokami zbliżamy się do zakończenia projektu "Kultura drogą do Niepodległości - II edycja". W tym roku skupiliśmy się na postaci pana Pawła Wertejuka - poety, autora sztuk teatralnych, opiekuna biblioteki, założyciela orkiestry, rolnika, aktora. Był on inicjatorem wydarzeń, które przyczyniły się do budowy społeczeństwa obywatelskiego w Milanowie jak i całej naszej pięknej gminie.

W ramach realizacji projektu odbywały się warsztaty wokalne w Rudnie, które prowadziła Pani Aneta Ciok i Pan Artur Bójko, warsztaty teatralne pod kierunkiem Pani Marzeny Zawiszy, oraz warsztaty literacko-plastyczne, które odbyły się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Milanowie pod czujnym okiem Pani Ewy Kozak i Pani Agnieszki Piekarskiej.

W związku z panującą sytuacją oficjalne podsumowanie wszystkich warsztatów będzie miało prezentację on-line. Na początek startujemy z premierą teatrzyku kamishibai, do którego fantastyczne ilustracje stworzyły dzieci na wspomnianych wyżej warsztatach w GBP w Milanowie.


Ilustracje do bajki wykonali:

Adam Szydłowski

Marta Małafiejew

Julita Grabowska

Wiktoria Korpysz

Katarzyna Bierzejewska

Karolina Jabłońska

Wiktoria Bożym

Martyna Niewęgłowska


Prezentacja teatrzyku o Pawle Wertejuku rozpocznie się 28 października 2020 o godzinie 16.45. na profilu https://www.facebook.com/cichostow

Jednocześnie chcielibyśmy poinformować, iż każda placówka oświatowa z naszej gminy otrzyma taki teatrzyk na własność.

Projekt dofinansowany z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura - Interwencje 2020".
Partnerami projektu są: Stowarzyszenie Cichosz, Gmina Milanów, Przedszkole Samorządowe w Milanowie, Gminna Biblioteka Publiczna w Milanowie, Starostwo Powiatowe w Parczewie, Powiatowa Biblioteka Publiczna - Centrum Kultury w Parczewie, Sołectwo Milanów.


Film do obejrzenia również na kanale youtube: https://youtu.be/y2K2aZzZ-DE


0 wyświetlenia0 komentarz
 

tel. 605536954

Cichostów Kolonia 8, 21-210 Milanów
NIP: 5391513260 Regon: 368872048 KRS: 0000706962
nr konta: 36 1600 1462 1870 5113 5000 0001

©2019 by Stowarzyszenie Cichosz. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now