Stowarzyszenie Cichosz w niedzielne, czerwcowe i mocno burzowe popołudnie zaprosiło mieszkańców Gminy Milanów do uczestnictwa w niecodziennym wydarzeniu w ramach programu EtnoPolska 2021!
13 czerwca do sali widowiskowej GOK Milanów zawitała wystawa Polskiej sztuki ludowej. Wszyscy zgromadzeni mieli okazję zobaczyć rzeźby wykonane z drewna i gliny oraz obrazy malowane na płótnie, desce i papierze. Były też wycinanki, wyroby z wikliny oraz słomy. Obejrzeć można było dzieła wybitnych artystów, którzy cenieni są nie tylko w Polsce, ale także poza granicami. Wśród najciekawszych eksponatów można było zobaczyć obrazy Stanisława Koguciuka Katarzyny Gawłowej Eugeniusza Węgiełka Janiny Jarosz , rzeźby Tadeusza Żaka Jerzego Krześniaka Dionizego Putry , pająki Małgorzaty i Tomasza Krajewskich oraz wiele wiele innych dzieł. Na całą ekspozycję składało się ponad 60 dzieł!
Dodatkowo prezentowane były efekty warsztatów które odbywają się w ramach Objazdowego Domu Ludowego!
Jako przysłowiowe "wisienki na torcie" do uczestnictwa w wydarzeniu Stowarzyszenie Cichosz zaprosiło dwa teatry które zaprezentowały się na milanowskiej scenie. Pierwszy zagrał zespół "Po naszomu" działający przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Podedwórzu, który zaprezentował widowisko pod tytułem: "Przed Świętym Janem". Kierownikiem grupy jest Pani Monika Mazurek.
Zaraz po nich na deski weszli "lokalsi" czyli Amatorska Grupa Teatralna stworzona przez mieszkańców Gminy Milanów. Po raz pierwszy, na żywo odegrali oni przedstawienie "Mój mąż zmarł, ale już mu lepiej"! Grupa działa pod kierownictwem Pani Marzeny Zawiszy.
Oba występy zostały nagrodzone gromkimi brawami!
Bardzo dziękujemy wszystkim za pomoc w realizacji tego wydarzenia. Objazdowy Dom Ludowy ponownie zatrzyma się 27 czerwca 2021 w Cichostowie. Serdecznie zapraszamy! Gmina Milanów żyje kulturą!
Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu EtnoPolska 2021. Program EtnoPolska jest odpowiedzią na potrzeby społeczności lokalnych i regionalnych, dla których ważne jest dziedzictwo kulturowe. Celem programu jest tworzenie warunków dla wzmacniania tożsamości kulturowej i uczestnictwa w kulturze na poziomie lokalnym i regionalnym.
Stowarzyszenie Cichosz działa jako organizacja społeczna i utrzymuje się ze składek jej członków. Nie otrzymujemy wynagrodzenia za realizowane wydarzenia, projekty czy inicjatywy. Możecie wesprzeć nasze działania wpłacając cegiełkę na cele statutowe: nr. konta 36 1600 1462 1870 5113 5000 0001 tytuł "działania statutowe"!
Comments