top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraCichosz

Mur, ale historia Wojska Polskiego

Szanowni Państwo,

Stowarzyszenie Cichosz wspólnie z Wójtem Gminy Milanów planuje zrealizować projekt pn. „Żołnierze Samodzielnej Grupy Operacyjnej „Polesie” gen. Franciszka Kleeberga w zwycięskiej Bitwie pod Milanowem” dofinansowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Głównym celem jest powstanie w naszej gminie muralu, upamiętniającego zwycięską bitwę stoczoną przez Samodzielną Grupę Operacyjną "Polesie" z oddziałami Armii Czerwonej dnia 30 września 1939 r.

Ponad to we wrześniu dla 50 dzieci ze szkoły podstawowej z klas I-III zostanie zorganizowane bezpłatne szkolenie militarne w Czarnym Lesie.

3 października 2021r. odbędzie się uroczystość odsłonięcia muralu:

- Msza Święta

- przemarsz pod patriotyczne miejsce upamiętniające żołnierzy walczących w Bitwie pod Milanowem

- odsłonięcie muralu

- część artystyczna przy Gminnym Ośrodku Kultury w Milanowie: wystąpi Chór Dziecięcy "Żołnierze Września 1939 Garnizonu Dęblin" oraz Orkiestra Dęta z Milanowa Związku Piłsudczyków RP Okręg Lubelski.


Pozyskana kwota dofinansowania z Ministerstwa Obrony Narodowej to 15.000 zł, wymagany jest jednak wkład własny w kwocie 2000 zł, który musi zebrać stowarzyszenie aby prawidłowo zrealizować projekt.

Dlatego też, zwracamy się do Państwa o pomoc w uzupełnieniu wkładu własnego. Będziemy wdzięczni za każdą kwotę.


Pokładając nadzieję na państwa przychylną reakcję na nasz apel, podajemy nr konta, na który można dokonywać wpłaty: 36 1600 1462 1870 5113 5000 0001 BNP Paribas

Tytułem: Na cele statutowe
34 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Forum NGO's Powiatu Parczewskiego

Forum NGO's odbywające się w Powiat Parczewski za nami. Oficjalne podsumowanie wydarzenia/spotkania/inicjatywy co prawda przed nami, ale spacerując dziś przez las i łąki i odgrzewając w międzyczasie p

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page