top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraCichosz

Międzynarodowy Dzień Partyzanckiego Siania SłonecznikówCzym jest miejska partyzantka ogrodnicza? To jeden z ciekawszych sposobów na zazielenianie betonowych dżungli. W czasach gdy we wsiach lub miastach zaczyna brakować zieleni, gdy pojawia się coraz więcej miejsc zdegradowanych czy zaniedbanych, zrodziła się oddolna inicjatywa, w ramach której „partyzanci” sadzą na publicznych terenach, czyli takich, które nie są ich własnością słoneczniki.

Weź sprawy w swoje ręce i sam upiększ swoją okolicę. Z pomocą przychodzi nam międzynarodowe wydarzenie związane z ogrodniczą partyzantką. Sam termin jest tłumaczeniem angielskiego "guerrilla gardening" i oznacza „sadzenie roślin bez zezwolenia na ziemi nienależącej do nas lub terenie publicznym celem poprawy środowiska.


Jak działać???

Instrukcja jest prosta: Rozejrzyj się w swojej okolicy. Na pewno mijasz codziennie jakieś opuszczone, niezagospodarowane i porzucone działki, takie do dbania, o które nikt się nie poczuwa. Może to plac, może lasek, obok którego nic nie rośnie prócz smutnej trawy, albo działka w centrum wsi przeznaczona zupełnie na nic?

Ożyw takie miejsca, siejąc złociste słoneczniki.


Pamiętaj, że jesteśmy dobrymi partyzantami i przyświeca nam zasada: Opuść teren lepszym niż go zastałeś.


Info o akcji!

Czas: weekend majowy 1-3.05.2022r.

Miejsce: powiat parczewski

Dodatki: bawcie się dobrze

Obowiązkowo: przyślijcie zdjęcie zwrotne z akcji na stowarzyszeniecichosz@onet.pl


Do dzieła! Niech przestrzeń się ożywi.


Stowarzyszenie Cichosz działa jako organizacja społeczna i utrzymuje się ze składek jej członków. Nie otrzymujemy wynagrodzenia za realizowane wydarzenia, projekty czy inicjatywy. Możecie wesprzeć nasze działania wpłacając cegiełkę na cele statutowe: nr. konta 36 1600 1462 1870 5113 5000 0001 tytuł "działania statutowe" www.stowarzyszeniecichosz.org25 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Forum NGO's odbywające się w Powiat Parczewski za nami. Oficjalne podsumowanie wydarzenia/spotkania/inicjatywy co prawda przed nami, ale spacerując dziś przez las i łąki i odgrzewając w międzyczasie p

Post: Blog2_Post
bottom of page