Szukaj
  • Cichosz

Lubelski pająk w Rudnie

5 czerwca 2021r. w Rudnie w świetlicy wiejskiej odbędą się warsztaty organizowane przez stowarzyszenie w ramach projektu "Objazdowy Dom Ludowy", które poprowadzi:

- Pani Małgorzata Krajewska!
Wraz z mężem są twórcami ludowymi wykonującymi nie tylko mniejsze ozdoby, którymi każdy z nas może udekorować wnętrze swojego domu, ale przygotowujący także te olbrzymie, do których ekspozycji potrzeba naprawdę dużej przestrzeni. Wykonując tradycyjne pająki, Państwo Krajewscy wykorzystują wzory zaczerpnięte od swoich przodków, z pamięci najstarszych mieszkańców swojej gminy, z literatury oraz te pozyskane dzięki współpracy z działem etnografii Muzeum Lubelskiego w Lublinie. Tworzą kwiaty z bibuły, pająki ze słomy, słomiane kapelusze oraz pisanki na wydmuszkach jaj. Oboje należą do Stowarzyszenia Twórców Ludowych oraz Stowarzyszenia Folk Słoma.

Zapraszamy serdecznie do zapisów pod nr tel. 605536954 lub w wiadomościach prywatnych. Liczba miejsc ograniczona do 8 osób. https://zgstl.pl/tworcy_ludowi/malgorzata-krajewska/Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu EtnoPolska 2021. Program EtnoPolska jest odpowiedzią na potrzeby społeczności lokalnych i regionalnych, dla których ważne jest dziedzictwo kulturowe. Celem programu jest tworzenie warunków dla wzmacniania tożsamości kulturowej i uczestnictwa w kulturze na poziomie lokalnym i regionalnym.


Stowarzyszenie Cichosz działa jako organizacja społeczna i utrzymuje się ze składek jej członków. Nie otrzymujemy wynagrodzenia za realizowane wydarzenia, projekty czy inicjatywy. Możecie wesprzeć nasze działania wpłacając cegiełkę na cele statutowe: nr. konta 36 1600 1462 1870 5113 5000 0001 tytuł "działania statutowe"!

A jeśli macie ochotę dorzucić się do zbiórki którą zorganizowało stowarzyszenie na Lifting Stodoły....to tu jest link: https://zrzutka.pl/c94pr3 Każda złotówka ma znaczenie, więc śmiało wpłacajcie.

Informacje zaczerpnięte ze strony: https://jarmarkjagiellonski.pl/.../malgorzata-i-tomasz.../

9 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie