top of page
Szukaj
Zdjęcie autoraCichosz

"Kultura drogą do Niepodległości"

W Gminie Milanów w czasach wolnej Polski miały miejsce wydarzenia, które przyczyniły się do budowy społeczeństwa obywatelskiego. Inicjatorem tych wydarzeń była księżna Czetwertyńska i Pan Wertejuk. Chcąc przywrócić pamięć o nich i ich działaniach zrealizowaliśmy projekt "Kultura drogą do Niepodległości".

10 listopada 2019r. w Starej Wozowni na terenie zespołu dworsko - parkowego w Milanowie odbyło się podsumowanie projektu „Kultura drogą do niepodległości”. Organizatorem spotkania było Stowarzyszenie Cichosz z Cichostowa wraz z partnerami projektu: Gminą Milanów, Powiatem Parczewskim, Przedszkolem Samorządowym w Milanowie oraz Caritas Diecezji Siedleckiej. Od 15 września do 10 listopada miało miejsce wiele działań, które wpisane były w realizację projektu.

Wszystkie te działania zostały pokrótce przedstawione i zaprezentowane podczas uroczystego podsumowania. W przeciągu dwóch miesięcy, mobilna wystawa opisująca dzieje Gminy Milanów odwiedziła sołectwa, a animatorzy, którzy wcielili się w postaci księżnej Czetwertyńskiej i Eugeniusza Wertejuka opowiadali mieszkańcom o życiu i działalności właścicieli folwarku oraz historii gminy. Równorzędnie trwały próby teatralne do sztuki pt. „Zbuntowana Księżniczka” oraz pod czujnym okiem Pani Anety Ciok i Pana Artura Bójko powstał chór w Rudnie. Dla mieszkańców gminy, zarówno tych małych i tych dużych, zorganizowany został konkurs plastyczny pod tytułem „MOJA MAŁA OJCZYZNA”, który miał na celu przedstawienie walorów turystycznych, kulturowych i historycznych gminy, budowanie tożsamości lokalnej mieszkańców i wzbudzanie szacunku do „Małej Ojczyzny”, a także kształtowanie postaw patriotycznych.

Właśnie w niedzielę, podczas uroczystego podsumowania zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego, premierę swoją miała sztuka teatralna, umiejętności zaprezentował chór z Rudna, a swoją obecnością, tańcem i śpiewami uświetniły spotkanie dzieci z Przedszkola Samorządowego w Milanowie, jak również ze Szkoły Podstawowej w Kostrach. Spotkanie zakończył koncert zespołu Jarząbek-Jurkiewicz, który wprowadził słuchaczy w tematykę patriotyczną dzięki wykonaniu utworów m.in. Jacka Kaczmarskiego.

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”

Stowarzyszenie Cichosz serdecznie dziękuje wszystkim którzy okazali wsparcie na każdym etapie realizacji projektu! Szczególne podziękowania: INVESTMIL Cukiernia Markiza M. Czuryło Aleksandra Stefaniuk Sklep Spożywczo - Przemysłowy Biurex. FHU. Wróblewska-Wiolet


6 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Forum NGO's Powiatu Parczewskiego

Forum NGO's odbywające się w Powiat Parczewski za nami. Oficjalne podsumowanie wydarzenia/spotkania/inicjatywy co prawda przed nami, ale...

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page