Szukaj
  • Cichosz

IV Piknik Sąsiedzki - podsumowanie

Zaktualizowano: 2 lip 2021

Stowarzyszenie Cichosz: podsumowanie pikniku!


W niedzielne popołudnie 27 czerwca mieszkańcy Sołectwa Cichostów oraz całej Gminy Milanów bawili się na IV Pikniku Sąsiedzkim zorganizowanym przez Stowarzyszenie Cichosz z Cichostowa przy współpracy z Sołtysem Sołectwa Cichostów oraz KGW Cichostów.

Imprezę poprowadził Konrad Dąbrowski, prezes Stowarzyszenia Cichosz.


Od godziny 11.00 w świetlicy wiejskiej mieszkańcy wsi mieli możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji i badań laryngologicznych które przeprowadziła Pani Elżbieta Kośmider - bardzo dobry laryngolog oraz pediatra z miasta Parczew.


Punktualnie o godzinie 16.00 na scenie zlokalizowanej na placu Sztuka:Kultura:Rozwój pojawił się zespół teatralny "Po naszomu" , który działa przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Podedwórzu. Aktorzy zaprezentowali sztukę "Przed świętym Janem". Ich spektakl był bardzo ciekawy, wzbudził dużo pozytywnej energii a na koniec został nagrodzony gromkimi brawami. Kierownikiem zespołu jest Pani Monika Mazurek.


Następnie scenę "przejął" teatr Kalina z Jabłonia. Zespół w ciągu wielu 30 lat istnienia ugruntował swoją pozycję, zdobył wiele nagród i wyróżnień, stał się "dumą Jabłonia", współtworząc lokalną kulturę, dbając o tradycję i tożsamość miejsca z którego pochodzi. Kierownikiem zespołu jest Pani Leokadia Kusiuk.


Dla wszystkich zgromadzonych (również organizatorów) nie lada zaskoczeniem był występ beat boxera Igły. Chłopak podbił serca publiczności i otrzymał wielkie brawa.


Na koniec na scenie zaprezentowała się znakomita kapela "Kanka Franka". Kanka - coś z czego można czerpać, coś w czym się przechowuje. Franek (Racis) to jeden z ostatnich suwalskich muzykantów, który pozostawił po sobie bogaty repertuar skrzypcowy. Odszedł w październiku 2018 roku. By uczcić jego pamięć powstała kapela Kanka Franka czyli duet muzykantek: Małgorzaty Makowskiej (harmonia pedałowa) i Magdaleny Balewicz (bęben obręczowy). Dziewczyny wykonują tradycyjną muzykę Suwalszczyzny z repertuaru Franciszka Racisa, której uczyły się bezpośrednio od mistrza, ale też poznaną podczas muzycznych podróży po całej Polsce. Jako pasjonatki folkloru przemycają elementy niematerialnego dziedzictwa tj. muzyka, tańce, śpiewy, elementy obrzędów do współczesnego świata, co umożliwia słuchaczom czy uczestnikom potańcówek podróż do lat młodości ich dziadków czy pradziadków.


Tradycyjnie jak co roku odbyła się loteria oraz konkurs na wbijanie gwoździa jak najmniejszą ilością uderzeń. Zawsze te konkursy wzbudzają w publice wiele emocji. Nagrodę ufundował sklep spożywczo przemysłowy Aleksandra Stefaniuk. Bardzo dziękujemy!


Podczas kilkugodzinnego pikniku dzieci mogły do woli wyszaleć się na dmuchanych zamkach, które sfinansowane zostały z Funduszu Sołeckiego Sołectwa Cichostów oraz pieniędzy własnych Stowarzyszenia Cichosz.


Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się strefa gastro, gdzie spróbować można było pysznych pierogów, ciasta, kiełbaski z grilla. Dla najmłodszych była wata cukrowa i popcorn, a dla starszych zimne piwo z Jeziora Izdebno.


Niedzielna pogoda przyciągnęła tłumy na stowarzyszeniowy plac SKR. Letnią energię wyczuwało się wszędzie. Dziękujemy wszystkim za obecność. Ten dzień pozostanie długo w naszej pamięci!


Pamiętajcie!

Stowarzyszenie Cichosz działa jako organizacja społeczna i utrzymuje się ze składek jej członków oraz darowizn. Nie otrzymujemy wynagrodzenia za realizowane wydarzenia, projekty czy inicjatywy. Możecie wesprzeć nasze działania wpłacając cegiełkę na cele statutowe: nr. konta 36 1600 1462 1870 5113 5000 0001 tytuł "działania statutowe"

www.stowarzyszeniecichosz.org


Atmosfera była iście piknikowa!


Występ Zespołu Kanka Franka


Weekendowa galeria wiejska w stodole.


Zamki dmuchane dla dzieci cieszyły się dużym zainteresowaniem.


Strefa gastro prowadzona pod czujnym okiem pań z KGW Cichostów


Zespół teatralny "Po naszomu" z Podedwórza.


Teatr Kalina z Jabłonia.


Plac wygląda znakomicie i sprawdza się w 100% na tego typu imprezy.

66 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie