top of page
Szukaj
  • Cichosz

III plener edukacyjny

26 września klasa III ze Szkoły Podstawowej w Milanowie wyruszyła na plener edukacyjny do Poleskiego Parku Narodowego! Celem była ścieżka przyrodnicza "Czahary". To właśnie na niej pod opieką przyrodnika próbowano rozwiązać zagadki pt. "Czyj to ślad!"

Ścieżka przyrodnicza „Czahary” rozpoczyna się w miejscowości Zastawie. Długość trasy to ok. 6km a czas jej przejścia wynosi 2,5h. Ścieżka dydaktyczna „Czahary” to pierwsza trasa PPN prowadząca przez tereny Bagna Bubnów. Dzięki drewnianym kładkom dzieci mogły poznać niezwykłe tajemnice torfowisk. Na trasie jest wiele udogodnień - wieże i platformy widokowe oraz zadaszenia turystyczne. Dzięki ścieżce „Czahary” jest niespotykana okazja by poznać niezwykłego mieszkańca Polesia - wodniczkę. Ten niepozorny ptak z rodziny trzciniaków jest najmniejszym migrującym ptakiem Europy.

Ale na ścieżce "Czahary" nie tylko najmniejsze ptaki znajdują tutaj schronienie. Na Bagnie Bubnów mają również miejsce największe koncentracje żurawi w regionie. Ptaki herbowe PPN od lat uwielbiają tę okolicę.

Na koniec pleneru wyświetlony został krótki film przyrodniczy i bonusowo wizyta w wylęgarni żółwia [nie każdy może tam zajrzeć!]. Całość podsumował pyszny obiad w Hotelu Drob."Plenery edukacyjne" dla dzieci z Gmina Milanów to projekt współfinansowany z budżetu Województwa Lubelskiego. Wielkie dzięki Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego! Za realizację projektu odpowiedzialne jest Stowarzyszenie Cichosz przy współpracy ze szkołami i nauczycielami z Gminy Milanów!


Stowarzyszenie Cichosz działa jako organizacja społeczna i utrzymuje się ze składek jej członków. Nie otrzymujemy wynagrodzenia za realizowane wydarzenia, projekty czy inicjatywy. Możecie wesprzeć nasze działania wpłacając cegiełkę na cele statutowe: nr. konta 36 1600 1462 1870 5113 5000 0001 tytuł "działania statutowe" www.stowarzyszeniecichosz.org5 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Post: Blog2_Post
bottom of page