top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraCichosz

II Plener edukacyjny

Za nami drugi plener edukacyjny! Temat spotkania: Bobrze sprawki i pobyt na ścieżce "Obóz Powstańców". Pogoda podczas dzisiejszego spotkania 'wytrzymała', a humory wszystkim uczestnikom dopisywały od samego początku.


21 września na ścieżkę przyrodniczo-historyczną "Obóz Powstańczy" wybrała się klasa IVa ze Szkoły Podstawowej w Milanowie. Do przejścia była trasa ok.4km, podczas której można było zobaczyć: historyczne miejsce obozu powstańców styczniowych, Łąki Pociągi, żeremie bobrowe, „Dąb Powstańców”, brzozy czarne, lasy mieszane, olsy kępkowo-dolinkowe. Całość wyprawy to około 2h spokojnego spaceru.


„Obóz powstańczy” przyciąga nie tylko historią, ale i przyrodą. Ścieżka prowadziła nas drogą leśną do wieży widokowej, zlokalizowanej na skraju łąk „Pociągi”. Niestety nie udało nam się spotkać tam łosia czy jelenia -może następnym razem!

Od wieży widokowej ścieżka „Obóz Powstańczy” prowadziła drewnianą kładką wzdłuż łąk i lasów. Nieopodal kładki znajdowało się żeremie bobrowe!


Na koniec przemarszu, odbyło się podsumowanie pod drewnianą altaną, podczas którego poznaliśmy zwyczaje, charakterystykę oraz co najważniejsze bobrze sprawki!


Całość zakończył obiad w Hotelu Drob, po którym wróciliśmy do Milanowa.

To był dobrze i ciekawie spędzony czas.

Kolejne wyjazdy w ramach plenerów edukacyjnych już w następnym tygodniu!


"Plenery edukacyjne dla dzieci z Gmina Milanów to projekt współfinansowany z budżetu Województwa Lubelskiego. Za ich realizację odpowiedzialne jest Stowarzyszenie Cichosz przy współpracy ze szkołami i nauczycielami z gminy Milanów!

Stowarzyszenie Cichosz działa jako organizacja społeczna i utrzymuje się ze składek jej członków. Nie otrzymujemy wynagrodzenia za realizowane wydarzenia, projekty czy inicjatywy. Możecie wesprzeć nasze działania wpłacając cegiełkę na cele statutowe: nr. konta 36 1600 1462 1870 5113 5000 0001 tytuł "działania statutowe" www.stowarzyszeniecichosz.org

16 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Forum NGO's Powiatu Parczewskiego

Forum NGO's odbywające się w Powiat Parczewski za nami. Oficjalne podsumowanie wydarzenia/spotkania/inicjatywy co prawda przed nami, ale spacerując dziś przez las i łąki i odgrzewając w międzyczasie p

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page