Szukaj
  • Cichosz

Czyżby otaczały nas mikrokontrolery i mikrokomputery?


To kolejny projekt, który realizujemy na rzecz dzieci i młodzieży. Projekt jest dofinansowany z TechSoup Polska. Już 18 października 2022 r. organizujemy wydarzenie w ramach inicjatywy Meet & Code. Sponsorem tej inicjatywy jest SAP4Good.

Zapraszamy dzieci z klas I, II, IV i V Szkoły Podstawowej w Milanowie oraz wszystkie dzieci z Gmina Milanów w wieku 8-18 lat na bezpłatne zajęcia z programowania.

Programowanie to niezwykle ciekawe zajęcie. To właśnie dzięki niemu mogą powstawać rozwiązania, które w znacznym stopniu ułatwiają życie. W projekcie chcielibyśmy przeprowadzić dzieci przez podstawy programowania blokowego i tekstowego z wykorzystaniem narzędzi jakimi są mikrokomputery: Arduino, Raspberry Pi i BBC micro:bit. Rodzaj wykorzystywanego narzędzia podczas zajęć zależeć będzie od zaawansowania grupy.

Do zobaczenia!

Stowarzyszenie Cichosz działa jako organizacja społeczna i utrzymuje się ze składek jej członków. Nie otrzymujemy wynagrodzenia za realizowane wydarzenia, projekty czy inicjatywy. Możecie wesprzeć nasze działania wpłacając cegiełkę na cele statutowe: nr. konta 36 1600 1462 1870 5113 5000 0001 tytuł "działania statutowe" www.stowarzyszeniecichosz.org

0 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie