top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraCichosz

Aktywna Lubelszczyzna!

W ramach konkursu grantowego "Aktywna Lubelszczyzna" 2022 Stowarzyszenie Cichosz pozyskało dotację w wysokości 6500zł na utworzenie miejsca dla dzieci i młodzieży na placu SKR. Już niedługo obok boiska do gry w piłkę nożną, utworzona zostanie strefa z m.in. fotelami wiszącymi typu kokon, huśtawką "bocianie gniazdo" oraz rozwieszone zostaną liny do slackline!Czym jest slackline? Slackline to nic innego jak mocna, sprężynująca taśma (25 lub 50 mm szerokości) zamocowana pomiędzy dwoma stabilnymi punktami. Stanowi proste narzędzie do wszechstronnego treningu. Taśma, choć jest raczej mocno napięta, ugina się pod ciężarem ciała i chybocze na boki. Cała zabawa polega na tym, aby opanować jej rezonans, złapać równowagę i przejść całą bez upadku. Bardziej zaawansowani potrafią na niej wykonywać różnego rodzaju akrobacje.


Taśmę mocuje się za pomocą pętli i napręża za pomocą naciągarki. Współczesne modele mają wyraźne instrukcje, jak zrobić to pewnie i bezpiecznie. W zestawach ze slackiem często można kupić ochraniacze na drzewa. Służą zarówno taśmie, jak przyrodzie. Zapobiegają ich zużywaniu.


Slackline ma swój dom w Yosemitach. W latach 70-tych i 80-tych stanowił poboczne zajęcie wspinaczy w bazie, gdy aura nie pozwalała na wspinaczkę. Był świetnym uzupełnieniem treningu. Równowaga, siła nóg i koordynacja – to wszystko łączy w sobie slackline!


Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy przy budowie strefy dla młodych mieszkańców sołectwa Cichostów. Teren wymaga oczyszczenia, zgrabienia liści, wycięcia samosiejek i ustawienia sprzętów. Pracy przed nami sporo, ale wspólnymi siłami damy radę!


Do zobaczenia.


Stowarzyszenie Cichosz działa jako organizacja społeczna i utrzymuje się ze składek jej członków. Nie otrzymujemy wynagrodzenia za realizowane wydarzenia, projekty czy inicjatywy. Możecie wesprzeć nasze działania wpłacając cegiełkę na cele statutowe: nr. konta 36 1600 1462 1870 5113 5000 0001 tytuł "działania statutowe" www.stowarzyszeniecichosz.org

6 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Forum NGO's Powiatu Parczewskiego

Forum NGO's odbywające się w Powiat Parczewski za nami. Oficjalne podsumowanie wydarzenia/spotkania/inicjatywy co prawda przed nami, ale spacerując dziś przez las i łąki i odgrzewając w międzyczasie p

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page