top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraCichosz

83 rocznica Bitwy pod Milanowem


30 września 2022 uroczyście uczczona została 83 rocznica Bitwy pod Milanowem. W ten piękny, słoneczny piątkowy poranek wspólnie z delegacją stowarzyszenia na uroczystości obecni byli m.in. Wójt Gminy Milanów Paweł Krępski, dyrektor SP w Milanowie Pani Agnieszka Tarasiuk wraz nauczycielami i dziećmi z klas 4-8, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Milanowie. Po przywitaniu wszystkich zebranych przez Panią Ewę Dąbrowską, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Milanowie nastąpiło wspólne odśpiewanie hymnu państwowego. Zaraz po nim młodzież ze szkoły podstawowej odczytała rys historyczny bitwy pod Milanowem. Na koniec tego podniosłego wydarzenia, do wszystkich obecnych przemówił Wójt Paweł Krępski, który podziękował za wzmacnianie ducha patriotycznego.


Jesteśmy dumni, że jako stowarzyszenie mogliśmy włączyć się w organizację tej pięknej uroczystości zapewniając sprzęt nagłaśniający wykorzystany przez zebranych do przemów okolicznościowych.

Do zobaczenia za rok!


Przypomnijmy:

W czasie przemarszu grupy wojsk ,,Polesie” doszło na polach cichostowskich i milanowskich pod lasem Góry – Kulik do walki z wojskami sowieckimi, w której zginęło 5 polskich żołnierzy a kilkunastu było rannych. Sowieckich żołnierzy zaś padło tego dnia około 300. Bo bitwie Generał Kleeberg zakwaterował w Cichostowie u Bolesława Stopniaka. Na drugi dzień grupa ,,Polesie” odmaszerowała na Suchowolę pod Kock, gdzie stoczyła ostatni bój.

Stowarzyszenie Cichosz działa jako organizacja społeczna i utrzymuje się ze składek jej członków. Nie otrzymujemy wynagrodzenia za realizowane wydarzenia, projekty czy inicjatywy. Możecie wesprzeć nasze działania wpłacając cegiełkę na cele statutowe: nr. konta 36 1600 1462 1870 5113 5000 0001 tytuł "działania statutowe" www.stowarzyszeniecichosz.org

15 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Forum NGO's Powiatu Parczewskiego

Forum NGO's odbywające się w Powiat Parczewski za nami. Oficjalne podsumowanie wydarzenia/spotkania/inicjatywy co prawda przed nami, ale spacerując dziś przez las i łąki i odgrzewając w międzyczasie p

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page