Szukaj
  • Cichosz

Mikołaj w Sołectwie Cichostów!

6 grudnia , jak dobrze wiecie, Święty Mikołaj chodzi po świecie. Dźwiga swój worek niezmordowanie, i każde dziecko prezent dostanie!


Starszy pan z długą białą brodą, w czerwonej czapie i długim płaszczu, z nieodzownym wielkim workiem na plecach....to św. Mikołaj, postać bardzo tajemnicza! Chociaż przybywa z dalekiej i mroźnej Laponii i obdziela prezentami dzieci na całym świecie. Zawsze znajduje też czas na przeczytanie listów i laurek od najmłodszych mieszkańców Cichostowa. Pomagają mu w tym elfy, które nie tylko pakują prezenty, ale także dbają o dobry wygląd i zdrowie zapracowanego Mikołaja. Dzieci, które chcą Mikołaja przywitać osobiście, zazwyczaj „cierpią na bezsenność” w noc poprzedzającą 6 grudnia. Im szybciej zaśniemy, tym prędzej zobaczymy, co dla nas przygotował…


W Sołectwie Cichostów 5 grudnia, był dniem pełnym niespodzianek i niezapomnianych chwil. Przyjazd Mikołaja był długo wyczekiwany! Uśmiech, radość, szczęście i wielkie emocje towarzyszyły najmłodszym dzieciom, które wieczorem spotkały się ze Świętym Mikołajem. O godzinie szesnastej najmłodsi mieszkańcy wspólnie z rodzicami zgromadzili się wzdłuż trasy przejazdu. W półmroku oczekiwali na przybycie niezwykłego gościa. Ryk renifera i radosny dźwięk dzwonka był zwiastunem zbliżania się Świętego. Nagle, nad całym sołectwem Cichostów zaczęła unosić się magiczna aura i słychać było gromkie HoHoHo! Radość dzieci była ogromna, a spotęgowała się gdy Święty Mikołaj zaczął wręczać prezenty! Zostało przygotowane 45 paczek o indywidualnej zawartości. Euforia i radość dzieci były ogromne. Spotkanie ze Świętym Mikołajem było dla wszystkich dużym przeżyciem oraz zostawiło wiele wspaniałych i niezapomnianych wrażeń. Mikołaj wspólnie z Elfem pomocnikiem serdecznie dziękuje wszystkim za przepiękne rysunki, piosenki i "słodkie rozgrzewające gadżety"! Ta wspaniała impreza mogła zaistnieć dzięki Świętemu Mikołajowi, którego wsparli z dużym poświęceniem i zaangażowaniem Przyjaciele: Aleksandra Stefaniuk Sklep spożywczo-przemysłowy, Zenon Szczygielski Fundusz Sołecki (zadanie dot. integracji), Magdalena Parol ( http://www.parole-tlumaczenia.pl/), Katarzyna Przystupa, Marzena Blicharz, Angelika Przystupa, Kozia zagroda - Cichostów, Sylwia Przystupa.


Paczki otrzymane od Świętego Mikołaja dostarczyły dzieciom wiele radości oraz rozbudziły ciekawość poznawczą dotyczącą ich zawartości. Spotkanie z naszym gościem było miłą przygodą, a także nadzieją na kolejne spotkanie. Mikołaj obiecał dzieciom, że odwiedzi je w przyszłym roku.


Dziękujemy Mikołaju i zapraszamy za rok!


Z tego miejsca dodatkowo chciałbym podziękować Wszystkim, którzy w sobotnie popołudnie przygotowali prezenty: Sylwia Dobosz, Oliwia Dobosz, Aleksandra Stefaniuk, Sylwia Przystupa, Krzysztof Sawicki, Zenon Szczygielski.Stowarzyszenie Cichosz działa jako organizacja społeczna i utrzymuje się ze składek jej członków. Nie otrzymujemy wynagrodzenia za realizowane wydarzenia, projekty czy inicjatywy. Możecie wesprzeć nasze działania wpłacając cegiełkę na cele statutowe: nr. konta 36 1600 1462 1870 5113 5000 0001 tytuł "działania statutowe" www.stowarzyszeniecichosz.org

4 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie