Szukaj
  • Cichosz

Świąteczne pierniki!

W sobotnie popołudnie, pod czujnym okiem Pani Agnieszki Sawickiej odbyły się warsztaty z tworzenia pierników. Na samym początku uczestnicy wydarzenia dowiedzieli się skąd pochodzi piernik, jak powstał i skąd pochodzi etymologia jego nazwy. Zgromadzeni zapoznani zostali również z garściami ciekawostek związanych z piernikiem oraz otrzymali przepis według którego wykonywali swoje autorskie pierniki.

Cieszy nas, że na wydarzenie licznie przybyły dzieci ze swoimi opiekunami. Każdy z zapałem zajął się wspólnym szykowaniem warsztatu. Na stole pojawiło się przygotowane wcześniej ciasto, które dojrzewało 4 tygodnie!, różnego kształtu foremki, lukry, posypki, koraliki i inne ozdoby do ciastek. W ruch poszły wałki, mąka i niezawodne dziecięce ręce, które migiem wałkowały i podawały kolejne partie ciasta do wycinania pierników. Zapachniało miodem, korzenną przyprawą,........gwar, śmiech i zabawa wypełniły salę. Nie nadążały piekarniki,.......tace pokrywały się coraz to nowymi, będącymi prawdziwymi dziełami sztuki ciastkami, które równie szybko znikały w buziach zgromadzonych. I nie powinno to dziwić – pierniki wyglądały i smakowały naprawdę pysznie, a wszyscy starali się, by były wyjątkowe i niepowtarzalne.


Patrząc na zaangażowanie i zapełnione tace, z całą pewnością można powiedzieć, że spotkanie udało się w 100%!


Wszystkim zgromadzonym składamy serdeczne podziękowania za udział w spotkaniu, a Pani Agnieszce Sawickiej za włożony trud w organizację wydarzenia. Jesteśmy przekonani, że w całym Cichostowie dzięki temu wydarzeniu zapachniało świętami!
41 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie